News:

Srecnu Novu 2023. i puno uspeha u tipovanju zeli BonusTipovi Tim

Main Menu
Welcome to Bonus::Tipovi::. Please login or sign up.

April 20, 2024, 04:59:21 AM

Login with username, password and session length

Shoutbox

El Fenomeno

2020-11-28, 18:33:33
Tip za danas prosao uz odlicnu kvotu.

El Fenomeno

2020-11-26, 17:17:14
Postavljen tip i za veceras.

El Fenomeno

2020-11-25, 16:41:36
Postavljen tip za 25.11.2020.

El Fenomeno

2020-11-24, 17:44:40
Posle duze pauze sajt BonusTipovi ponovo online  .[ap].

El Fenomeno

2020-11-22, 15:34:06
Pozdrav drugari

Sure bet tipovi!

Started by El Fenomeno, February 06, 2010, 01:13:27 PM

Previous topic - Next topic

El Fenomeno

Jesam najavljivao da cu probati ali nikako da spremim banku koju sam planirao a koja nije tako mala i to je ono sto me koci.
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana

zoranz

Ako je nekom interesantna ova strategija kladjenja tu sam da pomognem sa savetima.

masic

to je za kladionicare za velikom bankom a malo je takvih u exyu

wariola

Quote from: zoranz on December 10, 2011, 07:09:42 PM
Ako je nekom interesantna ova strategija kladjenja tu sam da pomognem sa savetima.
Meni je interesantna ova strategija,spremam se vec duze vreme da krenem u sve to ali nikako da napravim konacni skok!
Ustrucavam se zbog novog zakona a i raspolazem sa za sada samo 2000 e,neki kazu da je to premalo da se krene a neki pak kazu da je to sasvim dovoljno!
Bilo bi lepo da malo pokrenemo ovu temu,mnogi bi mogli mnogo da nauce!

zoranz

@masic- tako je, ovde se isplati samo ako je velika banka u pitanju (u principu ja na ovo ne gledam kao na vrstu klaÄ'enja- jer to realno i nije, vec kao na investiranje). Tačno je da realno malo ljudi u Srbiji (i da kažemo ex-yu) ima para za to, zato sam i postavio to pitanje.
Preporučeni start je oko 20.000 EUR što je naravno ogromna suma za nas u Srbiji, ali sa 5.000 EUR može da se igra (doduše malo stisnuto). Generalno može i sa 2.000 EUR, ali da to bude samo dodatak nekom drugom stabilnom prihodu, ali ima 2 velike mane, sa tim novcem se ne može pokriti puno kladionica (a da ne bude previše razvodnjeno) i što kladionice limitiraju ili isključuju korisnike koje provale da to rade (a ovde se ne bi uzele skoro nikakve pare pre tog limita).

Inače na duzi vremenski rok dobit je stabilnih (u mom slucaju, a tako je uglavnom i u proseku) oko 10% mesečno- što je sjajno.

Nije sve med i mleko, tj. ima puno začkoljica počevši od:
Izbora kladionica (tj. koje treba izbeći, a koje su pouzdane i dobre za ovu strategiju klaÄ'enja).
Poništavanja odigranog para od strane kladionice zbog greške u kvoti (tkz. palp)- što je generalno najveća opasnost.
Kada se pojavi sure-bet on traje par minuta max i moguće je da se promeni jedna od planiranih kvota, ali to nije strašno- pokrije se u svakom slučaju taj par i izgubi se par procenata i ide se dalje.
Različitih pravila u raznim kladionicama za pojedine sportove, naročito jako bitno za tenis i baseball.
Kladionice kada uvide da neko igra ovako, limitiraju ga za sve opklade (i to na izuzetno male sume) ili zatvaraju accounte- doduÅ¡e respektabilne kladionice isplate sve dobitke, ali se može zaboraviti na tu kladionicu ubuduće za bilo kakvo klaÄ'enje. Neke to ne rade nikad (zvanično samo Pinnacle i betting exchanges), ostale sporije, a neke veoma brzo (posle samo par bet-ova).


wariola

Znam za taj problem limitiranja,moze se reci da je to ustvari i najveci problem u svemu ovome!Zato sam se ja razmisljao da novac raspodelim na betfair, pinnacle i par azijata i da odatle pocnem,meni za pocetak nije bitno koliko zaradjujem mesecno,moze i 10 e,vazno je da se to pokrene nekako,da udjem u fazon sto se kaze!
Ako si voljan mozda bi mogao da nam kazes dali koristis neki softver ili manuelno trazis arbitraze i dali si imao nekih problema sa kladionicama oko isplata i svega toga?

zoranz

@wariola: tako je, limitiranje je najveći problem, ali to je realno jedini način da se manje kladionice izbore sa uplatama ovog tipa. Prosek tržiÅ¡ta je 93-93.5% da kladionice daju po paru ako se odigraju sve opcije i one zaraÄ'uju na toj razlici, ali kada se pomere kvote za neki par u drugim kladionicama i njihova ponuda na neki znak ostane najveća i postane sure-bet, napravi se debalans uplata jer taj znak postane mnogo zastupljeniji i kladionice su u problemu. Dodatno je Å¡to kladionice ne žele ovakve igrače jer oni uzimaju novac od kladionica- u ukupnom zbiru i nikad se ne zna koju će kladionicu da potkače.

Betfair, Pinnacle i azijati, su osnovne kladionice i mislim da je najbolja ideja dok se sve ne pokrene da se napravi zakva kombinacija (procena je da jakom igraču je ovo sasvim dovoljno). Sure-bet-ovi se onda prave izmeÄ'u Pinnacla i azijata i betfaira sa druge strane, gotovo je nemoguće izmeÄ'u Pinnacla i azijata jer se kvote brzo menjaju i nestane sure-bet sigurno za manje od minut (a i to je previÅ¡e za ovu kombinaciju). Ja sam par puta uspeo da uhvatim sure-bet izmeÄ'u SBO-a i Pinnacla, ali zato Å¡to sam po kretanju kvota nanjuÅ¡io da se to može desiti i imao sam obe kladionice sa otvorenim stranicama na tim parovima.

Probao sam većinu poznatih softwera (kroz free trail) i prilično pomaže, koji je najbolji teÅ¡ko je pitanje jer zavisi od stila igre, ali uglavnom sve zavrÅ¡avaju posao (meni se najviÅ¡e sviÄ'aju Rebelbetting i Mathbet). Trenutno koristim free trial kod jedne, ali najviÅ¡e volim manuelno da tražim arbitraže, jer tu može da se napravi sure-bet uz praćenje ispravnog trenda, gde zarada može da bude znatno veća, a da ne bude čak ni direktan sure bid (pod tim podrazumevam da je u istom trenutku kombinacija sure-bid), ali to je već neÅ¡to drugo.

Å to se tiče isplata, ako izuzmemo Å¡to sam jednom čekao 2 nedelje nisam imao problema. Problemi se pojavljuju najčešće kada se uleti u prevarantsku kladionicu koja čak unese klauzulu meÄ'u pravila- da ukoliko postoji sumnja (poÅ¡to je naravno nedokazivo) da su se radili sure-bet konfiskuju se dobici prilikom isplate (isplati se samo depozit), ovakvi problemi su se često deÅ¡avali npr. na BETWAY-u, jednoj od poznatijih kladionica. Druga vrsta problema je kad se otvaraju 2., 3.... account, e tu ide čak i konfiskacija celog iznosa nekad.

wariola

@zoranz:Hvala ti na svim ovim informacijama,lepo je cuti pozitivna iskustva od nekoga sa nasih prostora.Bitno mi je da znam da se moze uspeti i iz Srbije!Steta je samo sto vecina kladionica ne daju sign up bonuse za ljude iz Srbije,to bi mi dosta pomoglo u pocetnoj fazi ali sta je tu je...
Verovatno cu da raspodelim novac na betfair,pinnacle,sbo,188 bet i bet365 i mozda ubacim stan james cisto da izvucem sta se izvuci moze od njih jer ih ima u dosta sure betova!
Za pocetak cu da trazim arbitraze manuelno(iz svog iskustva sam naucio da najvise arbitraza ima u hendicapu izmedju betfaira i pinnacla) a kasnije cu verovatno da kupim neki softver!
Imam samo jos 2 pitanja ako mozes da mi pomognes:
1.Plasis li se novog zakona,mislis li da ce to da utice nesto na nas?
2.Koliko si uspesan u pronalazenju cross market arbitraza manuelno?

zoranz

@wariola: tačno je da za nas iz Srbije ima jako malo bonusa u odnosu na npr. UK korisnike (bar 1-2.000 EUR ne dobijamo u startu koje bi inače dobili), ali jbg. šta da se radi.

Betfair- ok, Pinnacle- ok, SBO-ok, 188 bet - ok, bet365 i naročito stan james nemoj jer će te jako brzo limitirati na mizerne cifre (recimo mene je Stan James limitirao posle 2-3 bet-a), a Å¡teta da izgubiÅ¡ takve kladionice u startu. Ako otvaraÅ¡ BET365 i Stan James koristi ih jedino za normalno klaÄ'enje ili za in-play klaÄ'enje (recimo BET365 ima jako lepu i preglednu platformu za to).

Ako startujeÅ¡ i ideÅ¡ preko moneybookersa (Å¡to je u principu i gotovo neophodno za ovu strategiju klaÄ'enja), na startu će ti biti vrlo mali limiti (sa kartice ćeÅ¡ moći da doguraÅ¡ do 750 EUR za 2 meseca ukupno, posle 2 meseca možeÅ¡ joÅ¡ 750 EUR sa kartice, takoÄ'e je obrtni limit isto mali), preporučujem da kreneÅ¡ lagano sa uhodavanjem pa posle 2-3 meseca da piÅ¡eÅ¡ moneybookers-u da ti povećaju limite.

Tako je, ima dosta surebetova izmeÄ'u Pinnacla i Betfair-a, samo obavezno naÅ¡teluj kalkulatore zbog provizije Betfair-a u slučaju dobitka od 5% na dobitni deo.

Softweri su cca 100 EUR mesečno, tako da je to za malo kasniju fazu, jer će oni da pojedu većinu dobiti ostvarene arbitražom, ako nije velika banka, a ima jako puno free trial-a tako da možeš na to da se šlepuješ jako dug period.

Što se tiče novog zakona, čak i da se tako nešto uvede eksplicitno (mada teško jer nije u skladu sa zakonima EU, a tim zakonima Srbija treba da se približava, kladionice će onda same da zabrane pristup klijentima iz Srbije (ili će isključiti postojeće) ili ćemo se jednostavno povući zbog toga, a u tom slučaju jednostavno povuke se pare nazad.

Cross market arbitraže je jako teško pronaći manuelno- neke proveravam jer se neke ponavljaju na karakterističnim mestima (npr. Wiliam Hill i BWIN tenis- prvi set- igrači over/under i ukupno gemova u opsezima), a ima ih još par, ali izbegavam to, jer je to jedan od načina gde će te kladionice brže limitirati (jer npr. igraš meč švajcarske druge lige i igraš broj kornera H1 (-1.5) za 200 EUR, to je više nego providno). Za cross market arbitraže najbolji je Mathbet softwer.

wariola

@zoranz:Upoznat sam sa tim kladionicama,imam otverene racune u svim tim kladionicama odavno.Najvise sam do sada koristio bet365 i betfair i uglavnom sam igrao in play,medjutim razlog zasto sam prestao da igram tamo je sto sam shvatio da je pobediti kladionicu jednostavno nemoguce a veruj mi probao sam sve moguce i nemoguce sisteme i na kraju bi uvek kladionice izasle kao pobednici!Zato sam resio da konacno udjem u svet sportske arbitraze i pobedim ih u njihovoj igri!
Isto tako odavno imam i moneybookers racun i registrovane 2 kreditne kartica na njemu!
U principu jedini problem za sada je to sto mi je trenutno oko 1000 e zarobljeno na alertpayu i nemogu nikako da ih izvucem jer imaju nekih problema sa isplacivanjem na kreditne kartice ali cim resim taj problem definitivno krecem u pohod!
Kao sto sam vec rekao profit mi za sada nije u prvom planu vec sticanje iskustva i pokrivanje svih uglova ove igre!
Tebi hvala puno na svim informacijama,vidi se da si bas iskusan u ovome!Samo tako nastavi .[ap].