News:

Srecnu Novu 2023. i puno uspeha u tipovanju zeli BonusTipovi Tim

Main Menu
Welcome to Bonus::Tipovi::. Please login or sign up.

March 28, 2024, 01:28:37 PM

Login with username, password and session length

Shoutbox

El Fenomeno

2020-11-28, 18:33:33
Tip za danas prosao uz odlicnu kvotu.

El Fenomeno

2020-11-26, 17:17:14
Postavljen tip i za veceras.

El Fenomeno

2020-11-25, 16:41:36
Postavljen tip za 25.11.2020.

El Fenomeno

2020-11-24, 17:44:40
Posle duze pauze sajt BonusTipovi ponovo online  .[ap].

El Fenomeno

2020-11-22, 15:34:06
Pozdrav drugari

VISA Virtuon

Started by El Fenomeno, November 06, 2007, 02:19:57 PM

Previous topic - Next topic

El Fenomeno

Kartice pogodne za Internet kladjenje


Mnogo se prica o kreditnim karticama ili plasticnom novcu u poslednje vreme. Ko god se susretne sa internetom, vrlo brzo shvati koliko korisne mogu biti, ali vrlo brzo cuje i price o problemu vezanom za sigurnost kartica. Probacemo ovu pricu da malo priblizimo vama koji tek ulazite u taj svet.

Sigurnost

Prvo da resimo tu misteriju. Kartice su veoma sigurno sredstvo placanja ukoliko vodite racuna o njima. Cak i ukoliko ne vodite racuna i izgubite ih, opet ste u boljoj poziciji nego da ste izgubili novac. Jednostavno, da bi vam bilo ko iskoristio kreditnu karticu mora doci pre svega u njen posed. Za razliku od novca, sa kojim mozete cim ga izgubite da se pozdravite za sva vremena, karticu mozete otkazati ili blokirati jednostavnim pozivom banci. Ukoliko govorimo o kreditnim karticama koje su pre svega namenjene Internet kupovini, samim tim i kladjenju, onda se o bezbednosti jos vise vodi racuna. Prvo, novac koji je namenjen trosenju sa tih kartica se drzi na posebnom racunu, odvojenom od vaseg deviznog racuna. Drugo, karticu mozete blokirati cim izvrsite kupovinu, tj odblokirati neposredno pre kupovine. Mogucnost pronevera se ovim putem prilicno smanjuje, a "zlatno" doba za lopove koji su se specijalizovali za kreditne kartice je izgleda proslo.

Koje kartice

Trziste kreditnih kartica je moze se reci podeljeno u dva dela. Verovatno ste culi za Visa, MasterCard ili AmericanExpress. Ovo su najpoznatije firme koje izdaju razlicite vrste kartica. Najpoznatije medju tim karticama su kreditne kartice koje sluze za kupovinu u prodavnicama sirom sveta koje te kartice primaju. Ove kartice mogu da sluze i za kupovinu na netu, ali ih ne preporucujemo. Prost razlog je sto su prilicno skupe i godisnja clanarina za posedovanje ovih kartica iznos i po nekoliko stotina evra.
Za internet kupovinu, samim tim i kladjenje, izdaju se posebne kartice koje se prakticno van interneta ne mogu koristiti, ali zato su sa druge strane veoma jeftine. Na trzistu Srbije i Crne Gore, 2 banke izdaju ovakve kartice. U pitanju su Vojvodjanska banka koja izdaje Visa Internet karticu, i Raiffeisen banka koja izdaje Visu Virtuon. Jos neke banke imaju u planu izdavanje slicnih kartica, ali o tom potom.

Preporuka

Visa Virtuon ima mnogo bolju prodju kod vecine kladionica, kao i kod MoneyBookers-a.


VISA VIRTUON


Visa Virtuon je veoma jednostavno sredstvo placanja na internetu, kao i prava stvar za uplatu na uglavnom sve on-line kladionice kao i na MoneyBookers. Za nas kao korisnike on-line kladjenja veoma je bitna jer sa njom mozemo uplacivati na sve one kladionice koje ne rade sa MoneyBookersom.
Visu Virtuon karticu izdaje Raiffeisen banka koja ima filijalu u vecini gradova ex-Jugoslavije. Vrlo jednostavno se dobija, jedino sto vam treba je licna karta, kao i 20 eura za otvaranje deviznog racuna koji ce biti vezan za Virtuon karticu. U banci potpisujete ugovor i otvarate devizni racun. Na taj devizni racun ulazete 20 eura obaveznog depozita koji morate uvek imati na racunu. Karticu dobijate nakon nedelju dana i prilikom preuzimanja kartice uplacujete sestomesecnu ili godisnju clanarinu koja iznosi 200-300 dinara. Tada na racun mozete uplacivati onoliko novca koliko zelite i koristiti ga kada zelite.

Sa kartice mozete trositi sav novac koji imate preko onih pocetnih 20 eura. To je za vas nedodirljiv novac, koji mozete podici samo pri gasenju kartice. Znaci, ukoliko zelite da uplatite 100 eura u kladionicu, onda morate na kartici imati 120, kako bi vam nakon uplate ostale 20 eura obaveznih na kartici.

Za dobijanje kartice nije neophodno da imate stalan posao ili bilo kakav drugi uslov. Jedini uslov je da budete punoletni. Kartica od podataka sadrzi vase ime i prezime, mesec izdavanja, kao i mesec isticanja, broj kartice i na poledjini kontrolni broj ( broj od tri cifre koji je veoma bitan). Sve su to podaci koje ce vam kladionice traziti prilikom prenosenja novca.

Jos jedna veoma korisna stvar je servis Raiffeisen on-line koji mozete koristiti veoma jednostavno, za uvid u svoje racune, prispece novca, kao i besplatne transakcije izmedju vise vasih racuna. Takodje mozete vrsiti sve uplate i konverzije kao na salteru banke. Do ovog naloga se dolazi tako sto od sluzbenika banke zatrazite mogucnost koriscenja ovog servisa. Bice potrebno otvaranje dinarskog racuna ( sto ce vas kostati svega 100 dinara ), popuni se zahtev i 'kod' za vas nalog vam stize u roku od desetak dana. Nakon toga jednostavno koriscenjem izabranog username-a i password-a imacete uvid u sve vase racune. Preko e-banking sistema mozete ustedeti vreme koje bi potrosili na uzaludan odlazak do banke.

Uplata na kladionicu ide uglavnom brzo i lako prateci uputstva na istoj. Isplatu vrsite nazad na karticu, ali tek kada posaljete skeniranu licnu kartu ( ili neki drugi dokumenat ) kao i skeniranu prednju i zadnju stranu kartice . Prilikom skeniranja zadnje strane kartice pokrijte trocifreni Security Code, zbog sigurnosti. Novac posle par dana, zavisno od kladionice, prispeva na racun vezan za karticu.Ukoliko ste prilikom otvaranja deviznog racuna ostavili broj vaseg mobilnog telefona automatski pri prispecu novca obavesti ce vas sms-om, kao i prilikom svake uplate i prispeca, sto je veoma korisno.

Sto se tice sigurnosti vaseg novca na kartici, sigurnost je na visokom nivou. Prilikom registrovanja kartice na MoneyBookersu i bilo kojoj on-line kladionici unosite svoje podatke, broj kartice i trocifreni Security code. Svi ovi vasi podaci su strogo zasticeni i nemate cega da se bojite. Jedino treba voditi racuna da kada skenirate i saljete kopije vase kartice, prekrijete Security code i to je sve. Nije lise imati jos jedan devizni racun u banci pa kada novac legne na Visu Virtuon, mozete ga odmah putem Raiffeisen on-line prebaciti na poseban devizni racun, a vratiti po potrebi kada budete zeleli da uplacujete, i to sve od kuce bez odlaska u banku.
Evo kako izgleda kartica:
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana

slasher

da bi se VISA Virtuon kartica koristila za uplate i isplate preko on line kladionica, da li treba da se otvori jos neki racun u banci ili je dovoljno samo da se otvori racun za VISA Virtuon karticu i gde i kako posle podizanja novca sa kladionice moze da se uzme kes

Belgrade

smao otvoris u banci devizni racun i za njega ti oni vezu visu. isplate i uplate vrsis u banci.
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno

dale_rsfc

Jel radi ova VISA VIRTUON sigurno za sve?Imaju i oni neku zastitu ili ono sam treba da pazim gde i sta placam?
Jer meni ne treba nikakva zastita,kao sto imam kod vojvodjanske banke na Visa Internet kartici,nista nisam mogao da platim sa njom zbog njihove zastite,95% stvari ne mogu da se plate na netu sa tom karticom,ni na jednu kladionicu nisam mogao da uplatim neki evro sa te kartice vojvodjanske banke,pa bi sad hteo da uzmem ovu VISA VIRTUON raiffeisen banke,ali se bojim da je ne uzmem dzabe kao ovu....jer ovom od vojvodj.banke nisam mogao nista i na kraju sam pare koje sam stavio na nju morao da potrosim bezveze na neku igru,jer tamo kada se uplate pare ne mogu posle ni da se podignu....pa ako neko ima VISA VIRTUON neka mi kaze jel 100% radi na kladionice i ostalo?

El Fenomeno

Sve sto mogu da ti kazem je da preko nje mozes da uplacujes na sve kladionice koje imaju opciju uplate preko Visa kartica i to ne 100% vec 200%.

Pozz i dobrodosao
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana

dale_rsfc


daks

Juce mi na svakom sajtu govori da mi uplata nije autorizovana,ja lepo odem pogledam na rajfajzen online da vidim da li mi je aktivna kartica,posto sam je uzeo juce,tamo pise aktivna.I ja reko dobro,aj sacekacu do sutra mozda negde koci.Medjutim danas ista prica,ni na jednoj kladionici mi ne odobrava,ja ih okrenem,javi se devojka neka,ja joj objasnim da mi za svaku uplatu izbacuje da nije autorizovana,a ona mi kaze da proverim da li sam upisao cvc2 dobro.. mislim se u sebi pa nisam tolika budala da pogresim 3 broja.. i onda mi kaze da mi kartica istice + mesec dana nego sto mi pise na kartici  :-\ I ja reko to je sigurno problem i sav srecan odem da uplatim kad ono.. PRC! sve isto.. i ispusio sam ga i na moneybookersu,blokirali mi nalog na 24h zbog vise pokusaja,tako da nisam stigao ni da isprobam novi mesec... Sve lepse do lepseg..

Nego,jel imao neko slican problem?  ::)

El Fenomeno

Imao sam neke informacije da je bilo problema sa njom poslednjih dana, da je doslo do pucanja itd... Ali, bas juce su mi legle pare na nju. Moguce je da trenutno ne moze nista da se kupi preko nje pa zbog toga nije moguce ni uloziti novac u kladionicu. Raspitacu se malo pa se javljam sa novim informacijama.

pozzz
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana

daks

Hahaha.. znaci jos se smejem  ;D

Nikad GLUPLJI problem. Posle bezbroj cimanja bet at homa,rajfajzen banke i ostalo.. skontao sam sam sta je problem.Blejim ja nervozan i gledam u karticu i lupkam je o sto kad ono,cudo nevidjeno! Odlepi mi se kartica malo i ja gledam i ne verujem,reko nisu valjda toliko socijalne kartice.. kad ono ispod zalepljena kartica od neke devojke/zene .. Tako da sam ja upisivao njen security broj i zato nije uspevalo.. Strasno!  ;D

El Fenomeno

A kako se to bas pogodilo da u isto vreme cujem od tebe problem i da me jos neki ljudi obaveste da je bilo problema sa njim pri kupovini. Bitno je da si ti resio problem.

pozz i srecno
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana

jajovic

Hahahaha... A sto ti je rajafajzen! AhahhHahhaha....

kozzzzzze

hahhahahahahha kako si to uspeo!!!

Hare88


dignja

Jel moze jedna visa virtuon kartica da se veze za vise naloga na istoj kladionici?

El Fenomeno

U istoj kladionici nije moguce vezati jednu Visu Virtuon na vise naloga.
 


Preporuka za clanove:
Pre postovanja na forumu obavezno procitati pravila foruma.

Pre postavljanja tipova obavezno procitati pravila postovanja za: Zajednicki tiket, Tipovi dana