News:

Srecnu Novu 2023. i puno uspeha u tipovanju zeli BonusTipovi Tim

Main Menu
Welcome to Bonus::Tipovi::. Please login or sign up.

April 20, 2024, 02:59:02 PM

Login with username, password and session length

Shoutbox

El Fenomeno

2020-11-28, 18:33:33
Tip za danas prosao uz odlicnu kvotu.

El Fenomeno

2020-11-26, 17:17:14
Postavljen tip i za veceras.

El Fenomeno

2020-11-25, 16:41:36
Postavljen tip za 25.11.2020.

El Fenomeno

2020-11-24, 17:44:40
Posle duze pauze sajt BonusTipovi ponovo online  .[ap].

El Fenomeno

2020-11-22, 15:34:06
Pozdrav drugari

OSNOVE POKERA

Started by macak007, July 27, 2008, 10:11:54 AM

Previous topic - Next topic

macak007

                                                          Teksas Holdem

Najpopularnija poker igra na svim poker sobama koja privlaci ubedljivo najvise igraca. Osnovne stvari koje biste morali da znate pre igre jesu sledece.
Igra u kojoj sa dve vase karte i pet takozvanih zajednickih karata pravite najbolju mogucu kombinaciju. Vazno je reci da u pravljenju kombinacija, mogu ucestvovati vase dve karte i tri karte koje koriste svi igraci, ili jedna vasa karta i cetiri zajednicki ili cak svih 5 zajednickih karate moze biti vasa najjaca kombinacija.

1) Postoje tri vrste Teksas Holdema.

- No limit-igra u kojoj nema ogranicenja to jest mozete u svakom momentu uloziti sve pare koje trenutno imate za stolom

-Pot limit-delimicno ogranicena suma novca koju mozete uloziti u igru, zavisno od vrednosti samog pota

-Limit-potpuno ogranicena vrednost maksimalnog betovanja

2) Opcije koje vam se nude tokom igre

Fold-baciti karte, i bez rizika da cete izgubiti vas novac gledate tu ruku dok se ne zavrsi

Check-protivnik nije ulozio vise novca a ni vi necete da ulozite, nego zelite da vidite sledecu kartu

Call-placate big blind, ili pratite protivnikov BET

Bet-PRVI put dizete ulog

Raise-dizete protivnikov bet

Reraise-protinik dize vas raise

ALL IN-opcija kada sve pare koje trenutno imate na stolu stavljate u pot

Pot-skupljene pare od svih igraca tokom svih nivoa igre

Rake-provizija koju poker kuca uzima za sebe od jednog dela pota

3) Nivoi igre

Preflop-prvi deo igre kada svi igraci za stolom dobijaju dve karte koje samo igrac koji poseduje moze videti

Flop -izlaze vam tri karte

Turn -izlazi cetvrta karta

River-izlazi peta karta

Posle rivera ako platite ili cekujete protivnika, se pokazuju karte

4) Pozicija igraca u ruci

Postoji igrac na stolu koji je delilac karata to jest pored sebe ima dealer button, osoba koja sedi do njega (gledano kako ide kazaljka na satu) postavlja small blind, a osoba koja sedi pored igraca koji postavlja small blind postavlja big blid. Naravno vrednost blindova zavisi od nivoa na kojima igrate.

5) Vrednovanje ruku



Royal Flush
Straight Flush
Four of a Kind
Full House
Flush-boja
Straight-skala
Three of a Kind-tri iste
Two Pair-dva para
One Pair-jedan par
High Card-jaca karta


Ovo su najosnovnije stvari koje biste trebali znati pre nego sto uplovite u cedesan svet pokera.
Nadam se da ce vam koristiti.
Ako neko ima pitanja slobodno neka postavi, rado cu odgovoriti.

PS: Ako ima zainteresovanih mozete skupiti cetiri-pet igraca, pa da odemo na PLAYMONEY sto u Adria ili Nordici, pa da vas dodatno obucavam kroz samu igru. Jer tako je lakse shvatiti kada ste sta odigrali i zbog cega ste izgubili, jer dok ste pocetnik desava se da ne znate kako je moguce da ova ruka nije vasa, i pomislite da im je sistem zablokirao...Eto ako neko hoce neka napise PM sa svojim imenom u poker sobi, i imenom poker sobe

qqqqq

#1
Ukoliko ovom posty nije mesto vode izbrisite ga slobodno!
Vec kada ste reshili da neke stvari obrazlozite o pokeru bilo bi jako korisno da neko objasni kako se igraju neke vrste pokera.Naravno toga ima na nety ali dosta igracha ne konta bash engleski 100%.Na sledecem linku je objasnjeno na engleskom.
SVE POKER IGRE

qqqqq

I zaboravih reci i ja sam izgubio onih 5$ ali igram sa free chipovima ako neko hoce da igramo zajedno neka se javi!
Takodje ochekujem da mi odobre 50$ za new account na  Your Poker Cash , mozemo tamo igrati ako ima zainteresovanih!

macak007

Bice postavljene i ostale igre. Za pocetak sam postavio najpopularniju, jer vecina ljudi igra upravo Teksas Holdem. A i hocu da vidim reakcije ljudi da li ih to uopste zanima posto za sada sem tebe i Sime, nema nikoga da se javi. Ali bice i druge igre objasnjene uskoro...

frode14

Igram ja stalno na bet-at-home i de mi super za sada.
Pravila sam skontao al mislim da je fino Å¡to postoji ovakva tema.
Inače na betu mi izgleda da se igra regularno,ja pogotovo forsiram sint go(tu uzimaju malo provizije ali sigurno nema namještanja)